Πέμπτη 19 Ιανουαρίου 2012

Η Εθνική ομάδα πόλο ταπείνωσε τους Σκοπιανούς!!!

ethniki polo Η Εθνική ομάδα πόλο ταπείνωσε τους Σκοπιανούς!!!

Συντριπτική νίκη πέτυχε η Εθνική Ελλάδος στο πόλο που επικράτησε 10-6 των Σκοπίων. Ο αγώνας έγινε στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των Ομίλων του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος και με ακόμα μία νίκη η Εθνική μας εξασφαλίζει και μαθηματικά την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Πριν από τον αγώνα αρκετά Σκοπιανά ΜΜΕ προεξοφλούσαν νίκη της ομάδος τους, ενώ μετά την ταπεινωτική ήττα επιχειρούν να τα… μαζέψουν.

Το παιχνίδι κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο όταν οι Έλληνες διεθνείς έκαναν… πλάκα στους Σκοπιανούς συντρίβοντας τους με 5-1. Στο δεύτερο ημίχρονο οι διεθνείς μας κατέβασαν ταχύτητα και τελικά επικράτησαν με 10-6.

Από την Εθνική μας διακρίθηκαν οι σκόρερ, Ανδρέας Μιράλης και Γιώργος Ντόσκας, που σημείωσαν από τρία γκολ, ενώ καλή εμφάνιση έκανε και ο τερματοφύλακας μας, Φίλιππας Καραμπέτσος.

Επόμενη αγωνιστική αναμέτρηση για τους διεθνείς την Πέμπτη (19/01) στις 15.30 με αντίπαλο την Τουρκία. Τα 8λεπτα: 0-2, 1-3, 1-1, 4-4.

Τα γκολ για την ελληνική ομάδα πέτυχαν οι: Μιράλης 3, Ντόσκας 3, Κοκκινάκης 1, Φουντούλης 1, Μυλωνάκης 1.
Tα γκολ για τους Σκοπιανούς σημείωσαν οι: Μίσιτς 2, Μιλάνοβιτς 1, Ράντσιτς 1, Μπένιτς 1,Ντιμόβσκι 1.